Emre Akkaş

M. Emre Akkaş

Yönetici Ortak / Managing Partner

İstanbul

+90 212 325 3400

+90 212 325 3401

emre.akkas@akkaspartners.com

Konuştuğu Diller

Fransızca, İngilizce, TürkçeÖzgeçmiş

M.Emre Akkaş, Akkaş & Partners Hukuk Bürosu’nun Kurucusu ve Yönetici Ortağıdır.

ABD’de University of California, Berkeley bünyesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi almış olan Akkaş, Galatasaray Üniversitesi’nden Hukuk Lisansı (LLB) ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) derecelerine sahiptir.

İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdüren Akkaş, Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik, Tüm Değerli İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, gibi birçok dernekte yönetim kurulu üyesi ve hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Bilgi Ticaret Merkezi ve Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi dahil olmak üzere birçok Ticaret Odasında mentorluk ve hukuk eğitimleri vermektedir. Start-up hukuku alanındaki deneyimi ile İTÜ Çekirdek ve Yapı Kredi FRWRD dahil olmak üzere birçok şirkete mentor olarak hizmet etmekte ve hukuk danışmanlığı yapmaktadır.

Uzmanlık alanları Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Finans ve Sermaye Piyasası Hukuku, Start-up Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku ve Gayrimenkul Hukukudur.

Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde hizmet vermektedir.

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi, Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuku, Yüksek Lisans, İstanbul
Galatasaray Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, İstanbul
University of California, Berkeley, Political Science, Political Science and Goverment

Kayıtlı Olduğu Baro

İstanbul Barosu